من درباره لمینیتورهای مختلف موجود چه باید بدانم؟

- Aug 12, 2019-

رول لمینیتور:

همچنین به عنوان لمینیتورهای فیلم شناخته می شوند ، این نوع ماشینهایی هستند که در سازمانهای بزرگتری مانند مدارس خواهید یافت. این ماشین ها از رول های بزرگی از فیلم برای ورقه ورقه کردن اسناد استفاده می کنند که تقریباً به هر اندازه ای هستند و حتی می توانید بسیاری از اسناد را به صورت متوالی ورقه ورقه کنید و پس از اتمام آنها را مرتب کنید. وسایل در قسمت باز شده روی یک صفحه پلاستیکی قرار می گیرند (ورق های پلاستیکی که با چسب اندود شده اند). یک غلتک در بالای آن قرار دارد که لایه بالایی لمینت را در جای خود نگه می دارد. با راه اندازی دستگاه ، این کالا از طریق آن اجرا می شود و دو ورق پلاستیک با روکش چسب گرم می شود تا حدی که به طور دائم در اطراف سند بچسبند.

مزایای استفاده از لمینت رول همانطور که در بالا گفته شد: می توانید اسناد تقریباً و در هر اندازه را پردازش کنید ، و می توانید بسیاری از اسناد را در یک سری لمینت کنید ، مانند یک خط مونتاژ. برخی از معایب لمینیتورهای رول هزینه بالاتر این دستگاهها نسبت به لمینیتورهای کوچکتر کیسه ای و اندازه بزرگتر به این معنی است که لمینیتور رول شما احتمالاً مجبور است یک نقطه اختصاصی را در داخل اتاق کار یا مرکز پردازش شما اشغال کند.

لمینیت های کیسه ای:

لمینیتور کیسه ای به طور کلی یک دستگاه قابل حمل کوچکتر و قابل حمل است که از سایزهای خاص پلاستیک روکش شده (به عنوان کیسه) برای محصور کردن اسناد استفاده می کند. کاغذ مورد نظر برای لمینیت ، درون کیسه قرار می گیرد ، و کیسه سپس در آن چیزی که به عنوان یک حامل شناخته می شود (یک پوشش محافظ کارت کارت) قرار داده شده است و از طریق دستگاه اجرا می شود. مانند لمینیت رول ، هنگامی که پلاستیک گرم می شود ، دو طرف چسبیده اند و به این ترتیب سند در پلاستیک محفظه می شود.

ضخامت کیسه ها از 3 میل تا 10 میلی متر (یک میلی متر برابر با یک هزارم اینچ) است. هرچه میلی متر ضخیم تر باشد ، محصول نهایی سفت و سخت تر خواهد بود. اسنادی که از کیسه های 3 میلیونی لمینیت شده اند به راحتی خم می شوند ، در حالی که مدارهایی که در کیسه های 10 میلیونی لمینیت شده بودند ، بسیار سفت هستند و اگر اصلاً خم شوند.

برخی از مزایای لمینت کیسه ای این است که ماشین ها به طور کلی کوچکتر هستند بنابراین در صورت عدم استفاده می توان آنها را در انبار قرار داد و معمولاً بسیار ارزان تر است. این معایب شامل این واقعیت است که شما فقط می توانید اسناد را در یک اندازه معینی لمینیت کنید (هر چیزی که در کیسه و دستگاه شما جا دارد) بنابراین کمی در آنجا محدود هستید.

نکته ای در مورد حامل ها: حرکت اندکی به سمت لمینیت های "بدون حامل" صورت گرفته است ، اما در بیشتر موارد از این موارد جلوگیری می شود. حامل ها به جلوگیری از جمع شدن چسب روی غلطک های شما کمک می کنند و در واقع می توانند عمر دستگاه شما را نجات دهند.

لمینیت های سرد:

نسبتاً جدید در صحنه ، لمینیت سرد گزینه خوبی را به مصرف کنندگان می بخشد. با استفاده از چسب و فشار به جای گرما ، لمینیتورهای سرد تنها نوع دستگاهی هستند که می توانند از سفت شدن آب اطمینان حاصل کنند. آنها همچنین در صورت وجود منبع تغذیه در اطراف ، مانند مکان در یک جشنواره در فضای باز ، بسیار مناسب برای استفاده هستند. در برخی موارد ، شما ممکن است سفتی را قربانی کنید ، اما ماشین ها نیز کمی ایمن تر هستند زیرا هیچ گرما را به کار نمی برند.