چه چیزی باید درباره لامیناتور های موجود بدانم؟

- Jul 03, 2019-

چه چیزهایی باید در مورد لامیناتور های موجود بدانید؟

به دنبال یک لامیناتور هستید؟ با انتخابات اشتباه گرفته اید؟ در اینجا برخی از تفاوت های اساسی بین انواع ماشین های لمینیت وجود دارد.

رول لمنترس:

همچنین به عنوان لمیناتور فیلم شناخته می شود، این نوع ماشین آلات است که شما در سازمان های بزرگتر مانند مدارس پیدا خواهید کرد. این دستگاه ها از رول های فیلم های بزرگ برای اسناد لمینیت که در مورد هر اندازه استفاده می کنند استفاده می کنند و شما حتی می توانید بسیاری از اسناد را به صورت متوالی لمینیت دهید و بعد از اتمام کار آنها را برش دهید. اقلام در باز کردن در یک ورق پلاستیک قرار می گیرند (ورق های پلاستیکی که با یک چسب قرار می گیرند). یک غلتک در بالا وجود دارد که لایه بالای ورقه ورقه را در جای خود قرار می دهد. همانطور که ماشین شروع به کار می کند، آیتم از طریق آن اجرا می شود و دو ورقه پلاستیکی با پوشش چسبیده تا آنجا که به طور دائمی در اطراف سند قرار می گیرند گرم می شوند.

مزایای استفاده از یک لاینر رول همانطور که در بالا ذکر شد: شما می توانید اسناد فقط و در تمام اندازه ها را پردازش کنید و می توانید بسیاری از اسناد را در یک سری، مانند یک خط مونتاژ، لمینیت کنید. بعضی از معایب لاینرهای رول هزینه های بالاتری از این ماشین ها در مقایسه با لاینرهای کوچکتر را دارند و اندازه بزرگتر به این معنی است که لاینر رول شما احتمالا باید یک نقطه اختصاصی در اتاق کار یا مرکز پردازش خود داشته باشد.

لمنترس کیسه:

Laminator کیسه ای به طور کلی دستگاه کوچکتر و قابل حمل تر است که با استفاده از اندازه های خاصی از پلاستیک چسب دار (که به عنوان زیپ شناخته می شود) برای پوشاندن اسناد استفاده می شود. کاغذی که میخواهید بر روی آن قرار دهید داخل کیسه قرار می گیرد و سپس کیسه را به وسیله ی حامل (پوشش حفاظتی کارت) شناخته می شود و از طریق دستگاه اجرا می شود. مانند رول لمینیت، زمانی که پلاستیک گرم می شود، دو طرف پیوسته و سند در این صورت در پلاستیک قرار می گیرد.

کیسه های ضخیم از 3 میلی لیتر به 10 میلی ثانیه می رسد (میلی متر برابر با یک هزارم یک اینچ است). ضخیم تر می شود، محصول سخت تر سفت تر خواهد بود. اسناد و مدارک که با کیسه های 3 میلی متری پوشانده شده اند، به راحتی به هم می پیوندند، در حالی که آنهایی که در کیسه های 10 میلی لیتری پوشیده شده اند بسیار خشن هستند و اگر در کل خم شوند.

بعضی از مزایای لمینیت کیسه ای این است که ماشین ها به طور کلی کوچکتر هستند، بنابراین وقتی می توانند استفاده نکنند، آنها می توانند ذخیره شوند و معمولا ارزان ترند. معایب شامل این واقعیت است که شما فقط می توانید اسناد و مدارک یک اندازه خاص را لمس کنید (هر آنچه که به کیف و ماشین شما بستگی دارد) بنابراین شما کمی در آنجا محدود هستید.

توجه داشته باشید در مورد حامل ها: یک حرکت لمسی به سمت لمیناتور "حامل" وجود دارد، اما برای اکثر این موارد باید اجتناب کرد. حاملان به نگه داشتن چسب از جمع آوری بر روی غلطک خود کمک می کند و در واقع زندگی دستگاه شما را نجات دهد.

لمینات سرد:

به راحتی در صحنه جدید، لمینیت های سرد ارائه می دهد مصرف کنندگان با یک گزینه خوب است. با استفاده از چسب و فشار به جای گرما، لمیناتورهای سرد تنها نوع ماشین می باشد که می تواند تنگی آب را تضمین کند. آنها همچنین برای استفاده مفید هستند، در حالی که منبع انرژی در اطراف وجود نخواهد داشت، مثلا در مکان جشنواره در فضای باز. در بعضی موارد، شما ممکن است سفتی را قربانی کنید، اما ماشین ها نیز کمی ایمن تر هستند زیرا هیچ گرما ندارند.