مبانی و مزایای مداخله مدرن

- Jul 09, 2019-

اصول و مزایای خرد شدن مدرن

فناوری ساخت و ساز به طرز چشمگیری پیشرفت کرده است. لیزر از هر زمان قوی تر است سیستم های پانچ دندانه دار بیشتر شکل می گیرند؛ ماشین های آب جت رایج هستند. و تمام این سیستم های خالی باعث ایجاد لکه های تیز و یا لبه های تیزه ای می شود که دارای مسئولیت بالقوه هستند. این جایی است که خرابکاری می تواند کمک کند.

قبل از انتخاب یک دستگاه خرابکاری، لبه های دلخواه مورد نیاز خود را تعریف کنید. این به نظر ساده است؛ پس از همه، اکثر چاپگرها می گویند که قطعات باید "بدون نقص" باشند. اما در این سطح چه میزان از خراشیدن این مشخصه واقعا لازم است؟ هیچ استاندارد صنعتی مشخصی را مشخص نمی کند که دقیقا "بدون نقص" است و هیچ دو نفر نمی توانند در مورد اینکه "خوب بودن" چگونه خوب است موافق است.

وقت زیادی را صرف خراب شدن و هزینه های مارپیچ می کنید؛ زمان کم و جزئی ممکن است نیاز به تجدید نظر داشته باشد. امروزه بار سازنده برای پیدا کردن تعادل مطلوب متکی است.

انواع بشکه ها

این ورق ورق فلز و ورق فولادی با دو نوع مفاصل، مکانیکی و حرارتی برخورد می کند. یک سوراخ مکانیکی بوسیله برش، مشت زدن، اره، مسیریابی و حفاری ایجاد می شود. ابزار شارپ، خنثی سازی مناسب و همچنین میزان تغذیه دقیق، بطور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد، اما از بین نمی رود.

به طور معمول سرباره حرارتی به عنوان سرباره یا سرباره شناخته می شود. این سوراخ در طول پلاسما یا برش لیزر اتفاق می افتد. مخلوط سوخت مناسب و سرعت برش، جایگزینی راهنمایی های سوختن، و صحیح اپتیک و گازها بر روی لیزر ها، می تواند به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد.

مارک زدن یا علائم نابالغ، شبیه به سوراخهای شبیه است، اما در لبه های عمودی قرار دارند، که در هنگام ضربه زدن به برجستگی بوسیله حرکت تکراری ابزار پارتی ایجاد می شود. خرد کردن سنتی تنها کار سطح را پوشش می دهد، نه آن دسته از مارپیچ ها در لبه های عمودی. توجه داشته باشید که هیچ دستگاه خرد کردن وسیله نقلیه فوقالعاده نمیتواند علامت های خمشی را از لبه کل قسمت جدا کند.

مبانی ماشین

سیستم های خرابکاری استفاده از کمربندها، برس ها یا ترکیبی از دو (نگاه کنید به شکل 1 و شکل 2). برس و کمربند ممکن است برای برنامه پیکربندی شود. چند سال پیش شایع ترین دستگاه سمبلیک سوزنی بود. این برش عمودی را برداشته و یک دانه یا برس به پایان رسانده است. اما همچنین باقی مانده های افقی و لبه های تیز را ترک کرد. به عبارت دیگر، بسیاری از بافت ها از بین رفته اند اما نه خارج شده اند.

به همین دلیل است که ماشین آلات کمربند و براش چند دهه در طول 20 سال گذشته محبوب تر شده اند. امروزه بسیاری از مزایای سه یا چهار سر در یک ماشین را درک می کنند و از انعطاف پذیری استفاده می کنند که از ترکیب کمربندهای ساینده و برس ها می خواهد. آنها به طور موثر برداشتن سطوح و سطوح سطح صاف و لبه را حذف می کنند.

کمربند ساینده در اطراف یک غلتک تماس یا درام و یک غلتک آهنی سوار می شود. غلتک تماس با کشش idler به تنش و تسمه کمربند ساینده کار می کند. تماس با درام، معمولا از لاستیک، می تواند به طور گسترده ای در اندازه متفاوت باشد، اما اغلب بین 6 و 11 اینچ قطر است.

سختی لاستیکی درام مخاطب (Shore یا durometer) نیز نامیده می شود که معمولا از 25 تا 85 ساحل متفاوت است. لاستیک 25 شورت نرم و انعطاف پذیر است که اجازه می دهد تا آن را به شکل بخشی مطابقت دهد. لاستیک 85 شورت سخت است و مناسب برای حذف مواد درگیر درخشان است.

به طور معمول، غلتک تماس با یک زاویه از 30 تا 60 درجه است. سی سی درجه بهتر است برای اتمام نور، در حالی که سوراخ 60 درجه بیشتر تهاجمی است، اغلب برای حذف سهام یا حذف ضایعات سنگین از برش پلاسما استفاده می شود.

درام مخاطب واقعا ابزار برش دستگاه است و سرعت آن پایان را تعیین می کند. در سال های گذشته، سر ساینده تنها یک سرعت داشت، اما امروز سیستم های سرعت متغیر تبدیل به رایج شده اند. مهمتر از همه، این سرعت های متغیر به سیستم اجازه می دهد بهترین استفاده را از مواد ساینده مدرن. سرعت نوار نقاله که بخش را از طریق دستگاه حمل می کند نیز پایان را تعیین می کند.

فشردن و زدن هر تماس برای سرعت و تغذیه متفاوت است. ترکیب یک غلتک تماس نرم با استفاده از ساینده های مناسب را با سرعت کم و یک نوار نقاله که به آرامی بخشی از قسمت پایین را تغذیه می کند و شما معمولا می توانید بخشی به طور موثری دندانه ای را دریافت کنید. این ترکیب یک کشش سایشی 3-D را ایجاد می کند که با فشار بالا بر روی سوراخ ها و لبه ها واکنش نشان می دهد، اما فشار کمتری روی سطح قسمت ایجاد می کند (شکل 3 را ببینید). این همچنین باعث می شود که با استفاده از یک قلم مو، بافت های عمودی و لبه های گرد را از بین ببرند. راه اندازی یک ماشین در پیکربندی مخالف - یک غلتک تماس سخت که ساینده را با سرعت بالا حرکت می دهد و یک نوار نقاله سریع - یک پایان دانه در سطح جانبی تولید می کند