اهمیت PCB Silkscreen برای تست

- Jul 26, 2019-

یکی دیگر از کاربردهای مهم طرح PCB ابریشم آگاه سازی مهندس یا تکنسین از مکانی است که در هنگام آزمایش یا عیب یابی باید اندازه گیری شود. در کنار دستورالعمل سازنده مؤلفه ها ، از این موارد می توان برای تأیید عملکرد دستگاه یا کمک به شناسایی علل احتمالی خرابی استفاده کرد. علائم PCB silkscreen مورد استفاده برای آزمایش و عیب یابی شامل موارد زیر است:

نکات تست - این مکان هایی اختصاص داده شده روی صفحه است که معمولاً مقادیر مورد نظر را می شناسیم ، که باعث می شود آنها به عنوان اولین نشانگر مشکلات عملکرد تخته مفید باشند.

نمادهای هشدار دهنده - این موارد ممکن است برای نشان دادن ولتاژهای زیاد غیرمعمول یا پارامترهای دیگری باشد که باید از آنها دوری کرد یا نیاز به مراقبت ویژه دارند.

اعداد قسمت - اگر اطلاعات دستگاه مانند داده های اطلاعاتی به آسانی در دسترس نباشد ، این موارد بسیار مفید هستند.

نکاتی در مورد طراحی PCB Silkscreen

همانطور که قبلاً بحث شد ، استفاده از طرح PCB ابریشم یک جنبه مهم در طراحی تابلو است و عدم استفاده از آن می تواند باعث ایجاد مشکلات جدی برای مونتاژ و تست PCB شود. صفحه ابریشم همچنین برای برچسب زدن استفاده می شود ، که ممکن است شامل اطلاعات تولید کننده ، گواهینامه های آزمایش ، شماره های مدل یا سریال باشد. برای اینکه کارآمد و مفید باشد ، صفحه ابریشمی باید متن واضحی را بخواند ، وضوح تصویر کافی را ارائه دهد و از همه مهمتر دقیق باشد. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا از چیدمان PCB روی صفحه ابریشمی برای نقش های مهم آن در مونتاژ ، آزمایش و شناسایی PCB استفاده کنید:

نکته 1: فقط از قلم هایی که توسط CM شما تأیید شده استفاده کنید ، زیرا بعضی از قلم ها ، اگرچه به راحتی در نرم افزار ایجاد می شوند ، اما تولید در طول تخته دشوار است.

نکته 2: به جای رنگ های دیگر از رنگ سفید یا سیاه استفاده کنید تا بهترین رنگ تضاد را با رنگ ماسک لحیم کاری تخته خود داشته باشید.

نکته 3: حتماً دستورالعمل ترخیص و ابعاد CM خود را رعایت کنید. با این کار اطمینان حاصل می شود که وسایل صفحه ابریشمی شما توسط قطعات پوشانده نشده و به راحتی قابل رویت می باشند.

سرویس تولید سفارشی PCB Tempo


کل فرایند کلید در دست را به همان سرعتی که 3 روز انجام می دهد انجام می دهد.

تأکید می کند DFM اصلاحات طراحی پشت و چهارم را از بین ببرد.

تأییدهای BOM را انجام می دهد تا احتمال بروز مشکلات منسوخ مؤلفه را کاهش دهد.

منابع را از معتبرترین تأمین کنندگان صنعت برای کاهش زمان تهیه منابع تهیه می کند.

انجام چندین بازرسی خودکار در حین مونتاژ برای اطمینان از کیفیت PCB برای نمونه سازی.

در تمام مراحل ساخت PCB ، با شروع طراحی ، پشتیبانی را ارائه می دهد.

انتقال صاف از نمونه سازی اولیه به تولید.

به یاد داشته باشید ، اضافه کردن و ایجاد نشانگرهای طرح بندی PCB ابریشم ، برچسب ها ، مارک ها ، متن و آرم ها به شما کمک می کند تا از جمله CM خود را با مونتاژ PCB و همچنین مهندسین ، تکنسین ها و کاربران نهایی با آزمایش و عیب یابی به دیگران کمک کنید. با این حال ، برای روشن و خواندن ، صفحه ابریشم شما باید قابلیت چاپ CM و الزامات قلم شما را داشته باشد. برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی درمورد PCB ، بهتر است از روز اول طراحی PCB خود این الزامات را وارد کنید.

و برای کمک به شما در شروع کار در بهترین مسیر ، Tempo اطلاعاتی را برای DFM خود فراهم می کند و شما را قادر می سازد تا به راحتی فایل های DRC را مشاهده و بارگیری کنید. اگر کاربر Altium هستید ، می توانید به سادگی این فایل ها را به نرم افزار طراحی PCB خود اضافه کنید.