ترکیب یک مدار مدار

- Jul 30, 2019-

عملکرد یک مدار مدار چیست؟


صفحه مدار چاپی یا PCB تقریباً در هر نوع دستگاه الکترونیکی یافت می شود. این تابلوهای پلاستیکی و اجزای تعبیه شده آنها ، فناوری اصلی همه چیز را از رایانه و تلفن های همراه گرفته تا ساعت های هوشمند فراهم می کند. اتصالات مدار بر روی PCB اجازه می دهد جریان الکتریکی به طور موثری بین اجزای مینیاتوری شده در صفحه هدایت شود و دستگاه های بزرگتر و سیم کشی های بزرگ جایگزین شود.

عملکرد یک مدار مدار چیست؟

اعتبار: دیمیتری دمیتری استسنکو / EyeEm / EyeEm / GettyImages

عملکردهای یک مدار مدار

بسته به برنامه ای که برای آن طراحی شده است ، یک هیئت مدیره کامپیوتر ممکن است کارهای مختلفی را در رابطه با محاسبات ، ارتباطات و انتقال داده انجام دهد. گذشته از وظایفی که انجام می دهد ، شاید مهمترین عملکرد یک مدار مدار ارائه راهی برای ادغام الکترونیک برای یک دستگاه در یک فضای جمع و جور باشد. PCB اجازه می دهد تا اجزاء به درستی عایق بندی شوند و به طور صحیح به یک منبع انرژی وصل شوند. همچنین تخته های مدار نسبت به گزینه های دیگر ارزان تر هستند زیرا می توان با ابزار طراحی دیجیتال طراحی و در حجم بالایی با استفاده از اتوماسیون کارخانه تولید کرد.

ترکیب صفحه مدار

صفحه مدار مدرن معمولاً از لایه هایی از مواد مختلف ساخته می شود. لایه های مختلف از طریق یک فرآیند لمینیت با هم ادغام می شوند. ماده پایه در بسیاری از تخته ها فایبرگلاس است که یک هسته سفت و سخت را فراهم می کند. یک لایه فویل مس در یک یا هر دو طرف تخته در قسمت بعدی قرار دارد. سپس از یک فرایند شیمیایی برای تعریف ردپایهای مس که به مسیرهای رسانا تبدیل می شوند ، استفاده می شود. این ردپاها جای بسته بندی سیم کثیف را می یابند که در روش ساخت نقطه به نقطه مورد استفاده برای مجامع الکترونیکی قبلی است.

یک لایه ماسک لحیم کاری شده برای محافظت و عایق کردن لایه مس به مدار مدار اضافه می شود. این لایه پلاستیکی هر دو طرف تخته را پوشانده و غالباً سبز است. پس از آن یک لایه ابریشمی با حروف ، اعداد و شناسه های دیگر که در مونتاژ صفحه کمک می کند ، دنبال می شوند. اجزای برد مدار را می توان به روش های مختلفی از جمله لحیم کاری به برد متصل کرد. برخی از روش های اتصال می توانند از سوراخهای کوچک به نام ویاسهایی که از طریق مدار مدار حفر می شوند ، استفاده کنند. هدف آنها اجازه جریان برق از یک طرف تخته به طرف دیگر است.