یک راهنمای ساده برای چاپ صفحه پیراهن های خود

- Aug 08, 2019-

چاپ ابریشمی در ابتدا کمی نگران کننده است ، اما از آن چیزی که به نظر می رسد ساده تر است و می توان یک منطقه چاپ را در خانه خود به صورت ارزان تنظیم کرد. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید با کمترین مواد این کار را انجام دهید.

ایده اصلی غربالگری ابریشم بسیار ساده است و شبیه به یک استنسیل کار می کند. به جای جدا کردن اشکال به صورت جداگانه ، می توانید صفحه را در امولسیون عکس بپوشانید ، سپس با استفاده از یک چراغ روشن ، یک تصویر را برش دهید. ویدئوی فوق روند شما را طی می کند ، اما اجازه دهید جزئیات بیشتری را شروع کنیم ، با شروع لوازم مورد نیاز خود.

مرحله 0: لوازم خود را تهیه کنید

اول موارد لازم است که منابع خود را به ترتیب تهیه کنید. در اینجا آنچه شما نیاز دارید:

صفحه و فریم (می توانید این موارد را جداگانه در یک فروشگاه هنری محلی خریداری کنید یا قاب و صفحه ای مانند این را با قیمت 14 دلار خریداری کنید).

عکس امولسیون و حساس کننده (20 دلار).

لامپ 250 وات (4 دلار)

دستکش لاتکس.

یک اتاق سیاه و سفید (کمد ها خوب کار می کنند).

یک تی شرت.

جیر جیر (14 دلار)

جوهر پارچه ای صفحه ابریشم (5 دلار).

تکه مقوایی کوچک (که می تواند داخل پیراهن باشد).

مرحله 1: تصویر خود را ایجاد کنید

برای اولین تلاش خود ، با چیزهای ساده و بدون بسیاری از خطوط نازک شروع کنید. یک سیلتوی استاندارد با استفاده از Photoshop راهی آسان برای پیشبرد آن است. شما به تصویر سیاه جامد احتیاج دارید زیرا تنها هدف واقعی آن مسدود کردن نور است. تصویری که انتخاب می کنید در مرحله چهارم به امولسیون سوخته می شود. پس از تنظیم تصویر ، آن را روی یک چاپگر لیزری روی کاغذ شفافیت چاپ کنید (اگر نمی خواهید جعبه ای از شفافیت را خریداری کنید که اکثر مغازه های کپی بر روی آن شفافیت حدود یک دلار دارند).

مرحله 2: صفحه را در امولسیون بپوشانید

امولسیون در دو بخش حساس کننده و امولسیون تشکیل می شود. آنها را طبق دستورالعمل های موجود در بطری مخلوط کنید. صفحه خود را روی کیسه زباله دراز بکشید. مقداری از امولسیون امولسیون را روی صفحه بریزید و آن را با صفحه فشار دهید. امولسیون باید مساحتی کمی بزرگتر از تصویری که می خواهید چاپ کنید را بپوشاند. در صورت نیاز ، روند را تکرار کنید تا صفحه نمایش داده نشود و نتوانید آن را ببینید. شما می خواهید یک لایه نازک و یکنواخت در تمام صفحه داشته باشید.

صفحه را به مدت دو ساعت در یک اتاق سیاه قرار دهید تا کاملا خشک شود.

مرحله 3: تصویر را در صفحه نمایش دهید

وقت آن است که صفحه نمایش را در معرض نور قرار دهیم. در همان اتاق سیاه و سفید (هنوز چراغ را روشن نکنید) ، یک پارچه یا تخته سیاه بکشید. صفحه و قاب را با صفحه نمایش در بالای سطح سیاه دراز بکشید. سپس شفافیت را با تصویر خود بر روی صفحه نمایش که امولسیون عکس است قرار دهید. شفافیت را با نوار چسب بزنید یا یک تکه لیوان را روی آن بکشید.

لامپ خود را به این ترتیب حرکت دهید تا حدود یک تا دو پا از صفحه نمایش بالاتر باشد. با لامپ 250 واتی با شفافیت تصویر خود را روی آن زاویه دهید و اتاق را ترک کنید. یک لامپ میز برای این کار به بهترین وجه کار می کند ، اما اگر آن را ندارید ، یک بازتابنده را از فویل قلع ایجاد کنید و آن را بالای لامپ قرار دهید تا نور کم شود. چراغ دیگر را روشن نکنید. حدوداً 10-15 دقیقه صبر کنید. به اتاق برگردید و شفافیت را با دقت بالا بگیرید. شما باید خطوط آبی کم رنگ را مشاهده کنید که تصویر در صفحه سوخته است. اگر به نظر خوب می رسد ، وقت آن رسیده که آن را تمیز کنید. اگر اینطور نیست ، چند دقیقه دیگر بگذارید و دوباره بررسی کنید. قرار گرفتن بیش از حد باعث خونریزی تصویر خواهد شد ، بنابراین مراقب باشید.

مرحله 4: صفحه را تمیز کنید

صفحه نمایش خود را با آب سرد از شیلنگ ، سینک یا دوش بگیرید. توجه کنید که قسمتی که در آن تصویر شما شروع به پوسته شدن می کند؟ اسپری آن را ادامه دهید تا وقتی که به وضوح تصویر خود را مشاهده کنید. صفحه را تا نور نگه دارید تا مطمئن شوید دقیقاً شبیه به شفافیت شما است. بگذارید صفحه خشک شود. پس از خشک شدن ، قسمتهای در معرض صفحه (جایی که امولسیون عکس یا تصویر شما وجود ندارد) را با نوار بپوشانید.

مرحله 5: چاپ کنید!

پیراهن خود را روی یک سطح صاف قرار دهید. یک تکه مربع مقوایی را درون پیراهن زیر ناحیه ای که می خواهید روی آن چاپ کنید پر کنید. صفحه نمایش را روی پیراهن با طرحی که می خواهید آن را چاپ کنید بگذارید.

مقدار کمی از جوهر را به صورت افقی در قسمت بالای صفحه بریزید. فشار خود را بر روی صفحه فشار دهید و فشار قوی را وارد کنید (اگر این اولین بار است ، ایده خوبی است که قبل از چاپ روی پیراهن خود این کار را روی یک قراضه امتحان کنید). چند بار قلم مو را به سمت بالا ، پایین ، چپ و راست بکشید تا تمام جوهرها را روی پیراهن بکشید.

صفحه را بلند کنید ، مقوا را به بیرون بکشید (با دقت) ، و تمام می شوید. اگر می خواهید مطمئن شوید که تصویر مدت طولانی بر روی پیراهن می چسبد ، پیراهن را در حدود 40 ثانیه در فر 400 درجه قرار دهید.

مرحله ششم: تمیز کردن

جوهر چاپ روی صفحه نمایش بسیار سریع خشک می شود ، به محض اینکه چاپ پیراهن را تمام کردید ، جوهر را از روی صفحه نمایش شستشو دهید تا در آینده دوباره بتوانید از آن استفاده کنید. اگر می خواهید تصویری کاملاً متفاوت چاپ کنید ، می توانید از یک پاک کننده امولسیون مانند این برای پاک کردن صفحه استفاده کنید تا بتوانید از پارچه و قاب استفاده مجدد کنید.

استفاده از چاپ روی صفحه می تواند کمی طول بکشد. وقتی تمرین می کنید زمان دقیق قرار گرفتن در معرض را می آموزید ، میزان فشار لازم برای فشار جوهر و سایر کوارک های کوچک است. هنگامی که به نحوه کار خود عادت می کنید ، طرح های خود را تا دو یا سه رنگ دشوار نکنید. در حالی که اکثر مغازه ها ماشین های بزرگی دارند که چاپ صفحه را کنترل می کنند ، تا زمانی که مایل به صبر و شکیبایی باشید ، انجام آن در خانه آسان است. برخی نکات مربوط به خود را که می خواهید به اشتراک بگذارید دارید؟ در کامنت ها صدا کنید