نوع محصول خرابکاری ماشین

- Sep 11, 2018-

1. روش مکانیکی

با استفاده از یک دستگیره صنعتی، یک براش سیم پیچ دوار یا یک چرخ سنگزنی برای خرد کردن بافت برای برداشتن بافت استفاده می شود. ربات می تواند یک برس سیم یا یک چرخ سنگزنی را از قفسه کتابخانه ابزار انتخاب کند و با نیاز به برداشتن نقاط در قسمت های مختلف آن، برش را انتخاب کند. با این حال، به دلیل عدم استحکام و دقت اتصالات بازوی دستگیره، این روش اغلب مناسب برای استفاده در بسیاری از موارد نیست.

و با توجه به ساختار مختلف قطعات، برخی از قطعات نمی توانند از این روش برای خرابکاری استفاده کنند، باید با سایر تجهیزات خرابکاری مجهز باشند.

2. روش ارتعاش

این برای خرد کردن قطعات کوچکتر دوار یا قطعات الماسی طراحی شده است. قطعات در یک ظرف بزرگ پر شده با مواد سرامیکی گرانول قرار می گیرند و اندازه رسانه ها با توجه به نوع، اندازه و مواد قسمت سوراخ متفاوت است. ارتعاش سریع مجدد ظرف اجازه می دهد تا قطعات به حرکت و مالش نسبت به محیط سرامیک برای حذف burrs و برای له کردن سطح بخشی.

قدرت ارتعاشات را می توان برای جابجایی قطعاتی از اندازه های مختلف تنظیم کرد.

3. روش حرارتی

فرآیند خرد کردن با روش حرارتی، فرآیند اکسیداسیون به پودر در دمای بالا است. دستگاه خشکشده حرارتی، قطعاتی که دارای سوراخ هایی هستند که در مخزن گاز و اکسیژن با فشار بالا مخلوط شده اند، بخش هایی از سوراخ، چه در موقعیت خارجی، درونی و چه در سوراخ سوراخ، توسط این مخلوط گاز احاطه شده است، هنگامی که جرقه پلاگین مخلوط گاز احتیاج دارد، یک موج گرمای لحظه ای تولید می کند،

از آنجائیکه سطح سطح سوراخ بسیار بالاتر از گاز می باشد، سوراخ می سوزد و در زمان چرخه 15-30 ثانیه، سوراخ به طور مداوم اکسید می شود و به پودر تبدیل می شود و سپس قطعه کار با حلالها تمیز می شود . این روش تنها راه به طور مساوی برداشتن مفاصل است که مواد ناخواسته را از سطح تمام اجزا جدا می کند، حتی از سوراخ هایی که از سختی عبور می کنند و سوراخ های متقاطع را از بین می برد، و حتی بعد از آن بازرسی نمی شود.

بنابراین، فرایند خراش دادن به طور گسترده ای در قطعات فلزی و غیر فلزی مورد استفاده قرار می گیرد.

4. روش الکتروشیمیایی

الکتروشیمیایی (همچنین به عنوان الکترولیز شناخته می شود) دستگاه خرابکاری واکنش الکتروشیمیایی است، ماده فلزی از بخشی به الکترولیت است، در نتیجه از سوراخ بر روی بخشی جدا می شود.

الکترود ابزار به کاتد از منبع تغذیه DC متصل می شود، قسمت های خازنی به مثبت از منبع تغذیه متصل می شوند، الکترولیت از طریق یک فشار معینی و جریان جریان عبور می کند و سپس منبع تغذیه DC روشن می شود ، به طوری که فلز آند به تدریج الکتروشیمیایی حل شده برای رسیدن به هدف از بین بردن burrs (یا قالب). روش الکترولیز می تواند به طور موثر برندهای هر اندازه و با کیفیت بالا از بین برود.

در این فرایند، چون الکترود ابزار (کاتد) پوشانده نمی شود، موقعیت می تواند ثابت شود، بنابراین عملیات بسیار ساده است، بهره وری بالا، مناسب برای پردازش خودکار، بدون استرس حرارتی و استرس مکانیکی در فرایند، باعث تغییر شکل نمی شود قطعه کار، محدوده مواد مورد استفاده و محدوده سختی بسیار زیاد است.